گوشی های موفق و شکست خورده سامسونگ

فقط چند روز دیگر سال ۲۰۲۰ به آخر خط می‌رسد و در چند مطلب مختلف قصد داریم عملکرد برخی شرکت‌های فعال در حوزه‌ی گوشی‌های هوشمند را بررسی کنیم. در ابتدا به عملکرد سامسونگ در سال ۲۰۲۰ می‌پردازیم تا ببینیم کدام گوشی‌های این شرکت عالی ظاهر شدند و کدام‌یک از آن‌ها نتوانستند توجهات زیادی را جلب کنند.

همین ابتدای کار باید بگوییم که سامسونگ در سال ۲۰۲۰ بسیار عالی ظاهر شد و حتی محصولات به اصطلاح «بازنده» آن هم کماکان حرف زیادی برای گفتن دارند و فقط این محصولات در سطح دیگر محصولات «برنده» سامسونگ نیستند.

بازنده؛ گلکسی اس ۲۰ اولترا

S20 ultra

در انتهای ۲۰۲۰، گلکسی اس ۲۰ یک محصول برنده محسوب می‌شود. از یک طرف از دوربین پریسکوپی نسبتا بهتری نسبت به نوت ۲۰ اولترا بهره می‌برد، نمایشگر بزرگ و جذابی دارد و دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی این گوشی به لطف دریافت به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری دیگر با مشکلات چندانی مواجه نمی‌شود. همچنین قیمت گزاف اولیه‌ی این گوشی در کشورهای مختلف کاهش قابل توجهی داشته است. در ضمن حالا این گوشی از One UI 3.0 مبتنی بر اندروید ۱۱ بهره می‌برد.

اما این گوشی در زمان عرضه، با مشکلات مربوط به فوکوس دوربین اصلی دست و پنجه نرم می‌کرد، کیفیت نهایی عکس‌ها چنگی به دل نمی‌زدند، عمر باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی چندان عالی نبود و قیمت هنگفت آن باعث شد که کاربران زیادی از خرید آن منصرف شوند.

برنده: گلکسی نوت ۲۰ اولترا

Note20 ultra

سامسونگ برای ساخت گلکسی نوت ۲۰ اولترا زمان زیادی را صرف کرد و به همین خاطر بسیاری از مشکلات اس ۲۰ اولترا برطرف شدند. این اولین گوشی سامسونگ مبتنی بر نمایشگر LTPO محسوب می‌شود که می‌تواند رفرش ریت متغیری را ارائه کند و به همین خاطر با وجود داشتن باتری کوچکتر نسبت به اس ۲۰ اولترا، در مقایسه با آن عمر باتری بهتری را به ارمغان می‌آورد.

گلکسی نوت ۲۰ اولترا از سیستم فوکوس خودکار لیزری بهره می‌برد و به لطف کاهش میزان تأخیر قلم S Pen، جذابیت این مشخصه دوچندان شده است. قیمت این گوشی هم از زمان عرضه تا حالا تا حد قابل توجهی کاهش یافته و به همین خاطر به پرچم‌دار جذاب‌تری برای کاربران مختلف تبدیل شده است.

بازنده؛ گلکسی نوت ۲۰

Note20

یکی دیگر از محصولات بازنده‌ی سامسونگ در سال ۲۰۲۰ گوشی گلکسی نوت ۲۰ است. اگرچه این گوشی به خودی خود محصول جذابی محسوب می‌شود، اما با داشتن قیمت ۱۰۰۰ دلاری و فقدان برخی ویژگی‌ها نسبت به مدل اولترا، گلکسی نوت ۲۰ نتوانست توجه افراد زیادی را جلب کند.

در حال حاضر قیمت این گوشی در بازار اروپا به حدود ۶۲۰ یورو رسیده که بسیار منطقی‌تر محسوب می‌شود. البته باید بگوییم که اگرچه نمایشگر این گوشی رفرش ریت بالایی ندارد، ولی در عوض می‌توانید از عمر باتری بالایی بهره‌مند شوید.

برنده؛ گلکسی زد فولد ۲Zfold