گلکسی واچ ۴ سامسونگ از سیستم‌عامل هارمونی پشتیبانی نمی‌کند

گزارش‌ها نشان می‌دهد که ساعت‌های هوشمند سری گلکسی واچ ۴ سامسونگ از سیستم‌عامل جدید هواوی به نام هارمونی ۲ پشتیبانی نمی‌کند.

 

چندی پیش سامسونگ در کنار معرفی گوشی‌های هوشمند گلکسی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳، سری جدیدی از ساعت‌های هوشمند خود را معرفی کرد که مبتنی بر سیستم‌عامل Wear OS 3 گوگل هستند. محصولات جدید شرکت کره‌ای شامل دو ساعت هوشمند به نام‌های گلکسی واچ ۴ و گلکسی واچ ۴ کلاسیک می‌شوند که برخلاف مدل‌های پیشین سری گلکسی واچ دیگر از سیستم‌عامل تایزن استفاده نمی‌کنند و همان‌طور که ذکر شد مبتنی بر سیستم‌عاملی هستند که توسط سامسونگ و گوگل طراحی و توسعه داده شده است.

با اینکه سیستم‌عامل جدید دو شرکت گوگل و سامسونگ از مزایای بسیاری برخوردار است؛ اما هنوز با برخی از محصولات همگام‌سازی نشده و اکوسیستم کوچکی را تشکیل می‌دهد. یکی از این دسته از محصولات نیز درواقع تمامی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌هایی می‌شوند که هم‌اکنون از سیستم‌عامل هارمونی ۲ شرکت هواوی استفاده می‌کنند. البته هارمونی ۲ تنها سیستم‌عاملی نیست که Wear OS 3 قادر به پشتیبانی از آن نبوده و طبق گزارش‌ها، سیستم‌عامل مشترک سامسونگ و گوگل از محصولات مبتنی بر iOS نیز نمی‌تواند پشتیبانی کند.

 

 

طبق گزارشی که GizmoChina منتشر کرده است، شب گذشته شعبه‌ی چین سامسونگ، سری گلکسی واچ ۴ را در این کشور معرفی کرده و همچنین تأیید کرده که گلکسی واچ ۴ و گلکسی واچ ۴ کلاسیک قادر به پشتیبانی از محصولات مبتنی بر سیستم‌عامل هارمونی ۲ نیستند. با این حساب می‌توان نتیجه گرفت که سری گلکسی واچ ۴ تنها با گوشی‌های هوشمند مبتنی بر اندروید قابلیت سازگاری دارند و اگر علاقه‌مند به خرید آن‌ها هستید برای استفاده از تمامی امکانات ساعت‌های هوشمند سری گلکسی واچ ۴ باید گوشی هوشمند اندرویدی داشته باشید.

سران شرکت کره‌ای در مورد حداقل سیستم مورد نیاز نیز گفته‌اند که تمامی گوشی‌های هوشمندی که سیستم‌عامل اندروید ۶ یا جدیدتر را دارند و همچنین حافظه‌ی رم آن‌ها ۱/۵ گیگابایت یا بیشتر است قادر به سازگاری از ساعت‌های هوشمند سری گلکسی واچ ۴ خواهند بود. البته باید در نظر داشت برای استفاده از تمامی امکانات محصولات سری گلکسی واچ ۴، گوشی هوشمند کاربر باید مجهز به اندروید ۱۰ یا نسخه‌ی جدیدتر باشد.