Note 20 UltraS-pen
گلکسی اس ۲۱ ۵G با قلم S-Pen راهی بازار می‌شود

Note 20 UltraS-pen

این‌طور که به نظر می‌رسد، سامسونگ قصد دارد گلکسی اس ۲۱ را در دو مدل راهی بازار کند که یکی از آن‌ها گلکسی اس ۲۱ ۵G با قلم اس پن خواهد بود.در سال ۲۰۲۰، نماینده‌های جذابی از سامسونگ راهی بازار شدند که در صدر همه‌ی آن‌ها گلکسی زد فولد ۲ قرار دارد. محصولی تاشو که قیمت بسیار بالایی داشته و به نظر می‌رسد در حال تبدیل شدن به یک سری جدی از محصولات سامسونگ است.

یکی از آن‌ها سری اس هستند که با قلم راهی بازار می‌شوند و دیگری هم سری زد که گوشی‌های تاشوی این شرکت را تشکیل می‌دهند.

این‌ خبرها، با شایعه‌های اخیری که از دهان اینسایدرها و افشاگران خارج شده قوت گرفته و به نظر می‌رسد باید خود را برای یک تغییر اساسی آماده کنیم. اما مشخص نیست این تغییر اساسی چه زمانی رخ می‌دهد. برخی‌ها معتقدند سامسونگ قطعا سری نوت را از محصولات خود حذف می‌کند چون این گوشی‌ها به نوعی پرچم‌داران لوکس این شرکت به حساب می‌آید. ولی با ورود سری تاشو و محبوبیت آن‌ها بین کاربران، قطعا نوآوری و جذابیت سری نوت دیده نمی‌شود.

برخی دیگر هم معتقدند از آنجایی که سری نوت طرفداران بی‌شماری دارد، سامسونگ ابتدا محصولات خانواده‌ی اس را با مهم‌ترین قابلیت گوشی‌های نوت یعنی قلم اس پن مجهز می‌کند تا بدین ترتیب کاربران را به سمت سری اس سوق دهد. سپس نوت را از میان برداشته و هر سال دو پرچم‌دار راهی بازار می‌کند. خبر اخیری هم که منتشر شده روی همین موضوع اتفاق نظر دارد.

به نظر می‌رسد سامسونگ می‌خواهد پشتیبانی از قلم اس پن را به گلکسی اس ۲۱ ۵G بیاورد. اگر استقبال کاربران از این گوشی به اندازه‌ای بود که سامسونگ را متقاعد به حذف سری نوت کند، احتمالا گلکسی نوت ۲۱ آخرین نماینده از خانواده‌ی محبوب نوت‌ها خواهد بود.

Galaxy-Note-20-S-Pen

  • آیا پرچم‌داران سری اس و نوت سامسونگ به گوشی‌‌های میان‌رده تبدیل می‌شوند؟

همین موضوع وظیفه‌ای را که بر عهده‌ی گلکسی اس ۲۱ ۵G با قلم اس پن قرار می‌گیرد چندین برابر می‌کند. تنها راهی که سامسونگ می‌تواند از آن طریق از شدت ناراحتی علاقه‌مندان به سری نوت بکاهد این است که محصولی را راهی بازار کند که از هر لحاظ بی‌نظیر باشد و همین روند را برای سری اس ۲۲ نیز حفظ کند. در یکی دو سال ابتدایی بعد از نوت‌ها، جای هیچ اشتباهی وجود ندارد و سامسونگ هم به خوبی از این موضوع آگاه است.

در حال حاضر یک سری تغییرات نظیر دوربین، پردازنده‌، فناوری شارژ سریع ۶۵ واتی، باتری پرظرفیت‌تر و چیزهایی از این دست قرار است به نسبت سری کنونی در گوشی‌های جدید وجود داشته باشد. بدیهی است سامسونگ با این تغییرات معمولی نمی‌تواند کاربران را راضی نگه دارد و به یک چیز تأثیرگذارتر و جذاب‌تر نیاز دارد. این تصمیم مسؤولیت بزرگی را برای این شرکت در پی خواهد داشت.

در حال حاضر می‌دانیم سامسونگ سه گوشی اس ۲۱، اس ۲۱ پلاس و اس ۲۱ اولترا را در دست ساخت دارد که با توجه به عملکرد پرچم‌داران فعلی، احتمالا مدل پلاس از لحاظ تناسب قیمت و امکانات جذاب‌ترین خواهد بود. همچنین به نظر می‌رسد مدل اولترا تنها گوشی باشد که به قلم اس پن مجهز می‌شود. حداقل این چیزی است که طی روز‌ها و ماه‌های اخیر شنیده‌ایم.