گلکسی اس ۲۱ پلاس با پردازنده‌ای جدید در بنچمارک گیک‌بنچ دیده شد!

با توجه به تمام خبرهایی که پیش‌تر منتشر شده بود، انتظار داشتیم پرچم‌دارهای سال آینده‌ی سامسونگ با پردازنده‌ی اگزینوس ۱۰۰۰ راهی بازار شوند. اما بنچمارک گلکسی اس ۲۱ پلاس که به‌تازگی منتشر شده، از وجود پردازنده‌ای جدید با نام اگزینوس ۲۱۰۰ خبر می‌دهد.

گزارش‌هایی که تاکنون پیرامون پرچم‌دارهای سال آینده‌ی سامسونگ منتشر شده روی این موضوع اتفاق نظر داشتند که این محصولات از پردازنده‌ی اگزینوس ۱۰۰۰ بهره می‌برند. همچنین شنیده بودیم این پردازنده بالاخره توانست سنت‌شکنی کند و رقیب قدرتمند خود یعنی اسنپدراگون ۸۷۵ را که اتفاقا با فناوری ۵ نانومتری سامسونگ هم تولید می‌شود، پشت سر بگذارد. این گفته‌ها بر اساس نتیجه‌ی بنچمارک گیک‌بنچ دو مدل از گلکسی اس ۲۱ پلاس بود که یکی از کاربران ردیت آن را با کاربران به اشتراک گذاشت.

با توجه به آنچه که روز گذشته منتشر شد، اتفاق کاملا عجیبی را شاهد هستیم. در آخرین بنچمارکی که از محصولی با شماره مدل SM-G996B (شماره مدل مربوط به گلکسی اس ۲۱ پلاس است) منتشر شده، نه تنها امتیاز کمتری را به نسبت آنچه که گفته می‌شد شاهد هستیم، بلکه پردازنده‌ی به‌کار رفته در آن هم نام جدیدی دارد؛ اگزینوس ۲۱۰۰ که به نظر می‌رسد یک پردازنده‌ی کاملا مجزا است.

  • سامسونگ در حال کار روی ساخت سنسور مدت پرواز اختصاصی است

 

می‌توانید نتیجه‌ی بنچمارک اگزینوس ۲۱۰۰ را با اگزینوس ۱۰۰۰ و اسنپدراگون ۸۷۵ مشاهده کنید.

 

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، گیک‌بنچ همیشه فرکانس هسته‌های کوچک را ثبت می‌کند که در اینجا، ۲٫۲۱ گیگاهرتز نوشته شده است. یعنی اس ۲۱ پلاس با پردازنده‌ای راهی بازار می‌شود که مجموعه‌ هسته‌های کوچک آن در فرکانس ۲.۲۱ گیگاهرتز فعالیت می‌کنند. برای مقایسه باید بگوییم هسته‌های Cortex-A55 که در اگزینوس ۹۹۰ به‌کار رفته‌اند از از فرکانس ۲٫۰ گیگاهرتز برخوردارند؛ بنابراین می‌توان گفت هسته‌های کوچک در نماینده‌ی جدید سامسونگ همان Cortex-A55 اورکلاک شده هستند.

از طرفی اگزینوس ۱۰۰۰ در صدر این لیست قرار دارد و امتیاز بسیار خوبی را هم کسب کرده. گفته می‌شود این پردازنده از هسته‌ی قدرتمند Cortex-X1 بهره می‌برد که قرار است در اسنپدراگون ۸۷۵ هم به‌کار گرفته شود. البته ترتیب هسته‌های این دو پردازنده کاملا مشابه هست و هر دو مبتنی بر لیتوگرافی ۵ نانومتری سامسونگ تولید می‌شوند.

گلکسی اس ۲۱ پلاس مطابق انتظار و با توجه به تصویر بنچمارک، از اندروید ۱۱ بهره می‌برد. همچنین می‌دانیم این گوشی قرار است با یک باتری ۴۸۰۰ میلی‌آمپر ساعتی (۳۰۰ میلی‌آمپر ساعت بیشتر از مدل اس ۲۰ پلاس) راهی بازار شود. در حال حاضر این تنها چیزی است که در رابطه با این محصول می‌دانیم.