نمونه اولیه از نمایشگر سه‌گانه تاشو سامسونگ در ویدئویی به‌نمایش در‌آمد

سامسونگ در ویدئویی کوتاه، نمونه اولیه نمایشگر سه‌گانه تاشو خود را رونمایی کرد. این پنل از سه نمایشگر مجزا تشکیل شده است و از دو قسمت تا می‌شود.

 

سامسونگ اخیرا نسل سوم گوشی‌های تاشو خود را رونمایی کرد و به‌نظر می‌رسد همچنان به‌دنبال پیاده‌سازی ایده‌های نوآورانه در طراحی و تولید نمایشگر است. حالا این شرکت کره‌ای در ویدئویی جدید، نمونه اولیه نمایشگر تاشو نوآورانه‌اش را به‌نمایش گذاشته است که از دو قسمت تا می‌شود.

این ویدئو کوتاه، در نمایشگاهی با عنوان iMid گرفته شده است و دستگاه به‌نمایش در‌آمده را تنها از دو زاویه نشان می‌دهد، بدون اینکه اطلاعاتی از سخت‌افزار آن را مشخص کند. گفتنی است نمایشگاه یادشده از ۲۵ تا ۲۷ آگوست در سئول، پایتخت کره جنوبی، برگزار شد.

طرح نمایشگر روی نمایشگر نمونه اولیه کاملا کاربردی از گوشی هوشمند سامسونگ است که یک نمایشگر OLED با قابلیت تا‌شدن از دو محور را شامل می‌شود. در‌واقع، نمایشگر مذکور در حالت تاشده به‌صورت حرف S در می‌آید و هر دو نمایشگر بیرونی آن از لبه‌های مخالف روی نمایشگر داخلی قرار می‌گیرند.

این نمایشگر ۷٫۲ اینچی که «Flex In & Out» نامیده می‌شود، با تا‌شدن روی دو محور خود به فشرده‌ترین حالت ممکن می‌رسد و به‌صورت گوشی هوشمند معمولی (البته ضخیم‌تر) در‌می‌آید تا بتوان آن را در کیف یا حتی جیب حمل کرد.

نمایشگر Flex In & Out در گشوده‌ترین حالت خود، کاربرد تبلتی بزرگ را خواهد داشت که از سه نمایشگر مجزا تشکیل شده و هرکدام از این نمایشگرها از قابلیت چندوظیفگی پشتیبانی می‌کنند. به‌بیان‌بهتر، کاربر می‌تواند هم‌زمان سه کار مختلف را انجام دهد.

با اینکه طرح جدید نمایشگر سه‌گانه تاشونده سامسونگ از پیچیدگی و جذابیت زیادی برخوردار است، دیدن چنین طرحی از غول فناوری کره‌ای چندان هم تعجب‌آور نیست. سامسونگ سال‌ها است روی تکنولوژی‌های نوآورانه نمایشگر کار می‌کند و همواره در این حوزه جزو شرکت‌های اول دنیا به‌حساب می‌آید.

از نظر شما کاربران سام پخش ، با‌‌توجه‌به موفقیت سامسونگ در عرصه نمایشگرهای تاشو، این طرح جدید در آینده چقدر فراگیر خواهد شد؟ آیا استفاده از نمایشگرهای سه‌گانه تاشو را در گوشی‌های هوشمند شاهد خواهیم بود؟