سامسونگ پنل های نمایش با تراکم ۱۰.۰۰۰ پیکسلی میسازد!

مدتی است که مهندسان استندفورد و سامسونگ روی یک پروژه بسیار جذاب کار کرده اند و آنها می گویند آماده اند آن را به جهانیان نشان دهند.
این نمایشگر بالاترین تراکم پیکسل در جهان است که دارای ۱۰،۰۰۰ PPI است.این فناوری مبتنی بر پانل های خورشیدی بسیار نازک است با معماری کاملاً جدید برای نمایشگرهای OLED.

در تئوری ، می توان از آن برای تلویزیون ها ، نمایشگرهای گوشی های هوشمند و هدست های VR استفاده کرد ، اما به ویژه برای مورد دوم بسیار مفید خواهد بود زیرا به اصطلاح جلوی درب صفحه را از بین می برد.

pixel-samsung

این اثر را می توان تقریباً در هر هدست VR موجود در بازار مشاهده کرد.شما می توانید فاصله بین پیکسل های منفرد را ببینید زیرا چشمان شما فقط چند سانتی متر از صفحه فاصله دارند.و در حال حاضر هیچ صفحه نمایش به اندازه کافی متراکم برای از بین بردن شکاف وجود ندارد.

به هر حال ، معماری جدید OLED برای انتشار نور سفید به فیلم ها متکی است. یک لایه نقره ای همراه با لایه ای وجود دارد که از فلز بازتابنده ساخته شده و خصوصیات بازتابنده را تغییر می دهد و باعث می شود تا رنگهای خاص طنین انداز شوند.در نتیجه ، صفحه نمایش با تراکم بالا بدون از بین رفتن روشنایی دریافت می کنید.

با این حال ، حتی اگر سامسونگ بتواند چنین نمایشگری را برای مصرف کنندگان به ارمغان بیاورد ، ممکن است با مشکلات قدرت محاسباتی روبرو شویم.