سامسونگ از ۳ مدل گوشی تاشو در سال ۲۰۲۱ رونمایی میکند

سامسونگ یکی از اولین شرکت‌هایی بود که از گوشی تاشو خود رونمایی کرد و از آن زمان تا کنون، چند مدل تاشو دیگر را به خانواده گلکسی اضافه کرده است. انتظار می‌رود این روند در سال ۲۰۲۱ هم همچنان ادامه داشته باشد و در این سال بهبودهای چشمگیری را در محصولات این شرکت ببینیم.

بر اساس آنچه مؤسسه تحقیقاتی UBI Research اعلام کرده است، کره‌ای‌ها در حال آماده‌سازی سه پنل OLED مختلف برای سه مدل گوشی تاشو هستند که در سال آینده از آن‌ها رونمایی خواهد شد.با توجه به این منبع، سه مدل مذکور شامل گلکسی Z Flip 2، گلکسی Z Fold 3 و گلکسی Z Fold Lite خواهد بود و سامسونگ در تولید هر سه مدل از فناوری شیشه فوق باریک خود به‌عنوان محافظ نمایشگر کمک خواهد گرفت.

Samsung-Galaxy-Z-Flip-2-concept

با توجه به مشخصات ذکر شده، گلکسی Z Flip 2 به نمایشگر داخلی ۶٫۷ اینچی و نمایشگر بیرونی ۳ اینچی مجهز خواهد شد. ابعاد نمایشگر داخلی این دستگاه مشابه نمایشگر اصلی گلکسی Z Flip است که در سال جاری معرفی شد، اما نسل اول به نمایگشر بیرونی ۱٫۱ اینچی مجهز بود که کاربردهای محدودی داشت. طبق اعلام UBI، طراحی نمایشگر اصلی دستگاه در این دو نسل هیچ‌ تفاوتی با یکدیگر ندارد.

Galaxy-Z-Fold-3

گفته می‌شود گلکسیZ Fold 3 در حالت بسته یک نمایشگر ۴ اینچی خواهد داشت و نمایشگر اصلی آن که در هنگام باز کردن دستگاه فعال می‌شود،از نوع ۷ اینچی خواهد بود.گویا نمایشگر بیرونی Z Fold 3 در مقایسه با Z Fold 2 که نمایشگری ۶٫۲ اینچی خواهد داشت.اما این گوشی یک ویژگی خاص دارد. سامسونگ گلکسی Z Fold 3 اولین گوشی این کمپانی خواهد بود که از دوربین زیر نمایشگر بهره می‌گیرد و علاوه بر آن، از قلم S-Pen هم پشتیبانی می‌کند.